Preskočiť ponuku Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


Parný vlak(Bytča 27. februára 2018)

Na železničnej trase Bratislava – Žilina pribudli ďalšie kilometre zmodernizovanej trate. V úseku, ktorý sa začína tesne za Považskou Teplou a končí pred Žilinou sú už nové železničné koľaje.

Most na ceste I. triedy(Bratislava, 26. februára 2018)

Mosty na cestách I. triedy na celom Slovensku čaká v tomto a budúcom roku rozsiahla modernizácia. Ich nevyhovujúce parametre sa zlepšia vďaka peniazom Európskej únie

Obchvat Brezna(Bratislava, 3. januára 2018)

OPII je jedným z najúspešnejších programov z hľadiska čerpania európskych fondov. Na projekty v oblasti dopravy a informatizácie bolo ku koncu roka 2017 uhradených vyše 793 miliónov eur.

Prehliadka technickej stanice údržbyZvolen (14. decembra 2017)
Zástupcovia Európskej komisie spolu s ministrom dopravy si vo Zvolene obhliadli miesto budúceho moderného zariadenia pre kontrolu a prípravu vlakov. Prehliadka bola súčasťou zasadnutia Monitorovacieho výboru.

Tunel Považský ChlmecŽilina (2. decembra 2017)

Novootvorený úsek D3 Žilina Strážov – Žilina Brodno je súčasťou nášho diaľničného prepojenia na Poľsko a zároveň tvorí severozápadný obchvat mesta. Jeho otvorenie skráti vodičom...

Nový obchvat BreznaŽilina (23. novembra 2017)

V Žiline začalo premávať osem nových nízkopodlažných a energeticky úsporných trolejbusov. Ich nákup bol spolufinancovaný z fondov Európskej únie v rámci projektu OPII .

Svrčinovec (10. júna 2017)
Až dva nadväzujúce úseky diaľnice D3 boli dnes slávnostne otvorené a uvedené do prevádzky.

Prešov (30. mája 2017)
Poklepaním základného kameňa sa dnes začala výstavba jedného z posledných chýbajúcich úsekov diaľnice medzi Bratislavou a Košicami.

Svrčinovec (27. mája 2017)
Na diaľničnom úseku D3 Svrčinovec - Skalité si návštevníci dňa otvorených dverí vyskúšali vozovku ešte pred oficiálnym otvorením úseku pre motoristov.

Panelka Príbovce - Turčianske TepliceMartin (22. mája 2017)
Obyvatelia Turca sa tešia na rekonštrukciu nevyhovujúcej betónovej cesty. Na ceste I. triedy z Turčianskych Teplíc do Príboviec sa dnes začali stavebné práce za účasti ministra dopravy Arpáda Érseka.Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava
Telefón: 02 5949 4111

Vyhlásenie o prístupnosti

Fotogaléria

Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava