Preskočiť ponuku Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


Strihanie pásky Zvolen východ - PstrušaZvolen (16. mája 2017)
V južnej časti stredného Slovenska je od dnes v prevádzke nový osemkilometrový úsek rýchlostnej cesty R2. Od Zvolena smerom na východ až po Kriváň budeme cestovať rýchlejšie a najmä bezpečnejšie.

Prešov (6. apríla 2017)
Jeden z posledných chýbajúcich úsekov diaľnice medzi Bratislavou a Košicami už má zhotoviteľa. Zmluva o dielo na výstavbu úseku D1 Prešov, západ – Prešov, juh je podpísaná. Prešov sa tak konečne dočká diaľničného obchvatu.

Bratislava (3. marca 2017)
Projekt diaľničného úseku D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno schválila Európska komisia. Tento projekt získal ako druhý dopravný projekt v Európe nezávislé hodnotenie kvality od technických poradcov Európskej únie JASPERS, čo výrazne urýchlilo schvaľovací proces.

Bratislava (17. februára 2017)
Rekonštrukcia starej betónovej cesty medzi Príbovcami a Turčianskymi Teplicami už má zaistené financovanie z prostriedkov Európskej únie. Zmluva so zhotoviteľom by mala byť podpísaná v marci a stavebné práce by sa mali začať v apríli.

Bratislava (15. februára 2017)
Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek dnes listom informoval prezidenta SR Andreja Kisku o pripravovaných krokoch v rámci riešenia dopravnej situácie v Prešove a zároveň požiadal o stretnutie v blízkej dobe, na ktorom ho bude informovať o výsledkoch.

Čadca (24. januára 2017)
Na Kysuciach sa slávnostne začala výstavba jedného z najviac potrebných úsekov diaľnice D3. Úsek odľahčí dopravu v meste Čadca a jej okolí. Po jeho dobudovaní bude scelených spolu 20 km rýchlej cesty z Čadce až na hranice s Poľskom.

Bratislava (27. december 2016)
Operačný program Integrovaná infraštruktúra (OPII) je najúspešnejším programom z hľadiska čerpania európskych prostriedkov. Na projekty v oblasti dopravy a informatizácie bolo ku koncu roka 2016 investovaných vyše 387 miliónov eur.

Bratislava (9. december 2016)
Druhá časť výstavby diaľničného úseku D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno už má zabezpečené financovanie z európskych zdrojov.

Žilina (5. decembra 2016)
Tunelová rúra Žiliny na diaľničnom úseku D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka bola slávnostne prerazená v pondelok 5. decembra 2016.

Budimír (24. november 2016)
Poklepaním základného kameňa sa dnes oficiálne začal stavať diaľničný úsek D1 Budimír – Bidovce. Úsek je priamym pokračovaním diaľnice od Prešova smerom na Michalovce.Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava
Telefón: 02 5949 4111

Vyhlásenie o prístupnosti

Fotogaléria

Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava