Preskočiť ponuku Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


Žilina (9. júna 2015)
Jeden z kľúčových úsekov diaľnice D1 pri Žiline má za sebou ďalší míľnik. Za účasti ministra dopravy Jána Počiatka sa dnes tradičným aktom krstenia začalo razenie tunela Višňové (7 520 m).

Bratislava (21. apríla 2015)
Odkiaľ a kam cestujete, ako často, aký je účel vašej cesty alebo aké dopravné prostriedky používate? Takéto a aj ďalšie otázky sa budú v mesiacoch máj až august pýtať anketári cestujúcich na autobusových zastávkach, vo vlakoch, ale aj na letiskách.

Bratislava (18. marca 2015)
Ďalšia dobrá správa z Bruselu: Európska únia prispeje Slovensku z eurofondov na dôležitý cestný projekt. Ide o výstavbu úseku diaľnice D1 Hubová – Ivachnová, ktorý je obchvatom mesta Ružomberok. Motoristom začne slúžiť už o dva roky.

Bratislava (23. januára 2015)
Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR spolu s Európskou komisiou a partnermi oficiálne začali činnosť monitorovacieho výboru pre nový Operačný program Integrovaná Infraštruktúra.

Bratislava (29. októbra 2014)
Ako jeden z prvých desiatich operačných programov na čerpanie eurofondov od roku 2014 v rámci celej Európy dnes Európska komisia schválila Operačný program Integrovaná infraštruktúra.

Bratislava (17. júna 2014)
Dnes slávnostne odštartovala výstavba dvoch diaľničných úsekov v okolí Žiliny. Základný kameň úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala vrátane najdlhšieho slovenského diaľničného tunela Višňové, ako aj úseku D3 Žilina Strážov – Žilina Brodno dnes poklopal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek.

Bratislava (11. júna 2014)
Národná diaľničná spoločnosť dnes podpísala zmluvu na výstavbu diaľničného úseku Lietavská lúčka – Višňové – Dubná Skala. Trinásť a pol-kilometrový diaľničný úsek s najdlhším slovenským tunelom Višňové výrazne skráti čas, ktorý vodiči potrebujú na prechod Žilinou, ako aj nehodového úseku pod Strečnom.

Bratislava (16. apríla 2014)
Ako jeden z prvých programových dokumentov na čerpanie eurofondov od roku 2014 dnes vláda Slovenskej republiky schválila Operačný program Integrovaná infraštruktúra. Ide o strategický dokument, prostredníctvom ktorého budú najbližších sedem rokov čerpané peniaze z fondov Európskej únie na dopravu a rozvoj informačnej spoločnosti.

Žilina (20. februára 2014)

Diaľnica D1 bude opäť o niečo dlhšia. Dnes sa oficiálne začala výstavba ďalšieho úseku najdôležitejšej slovenskej autostrády, ktorý odľahčí extrémne preťaženú dopravu v meste Žilina. Základný kameň nového úseku D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka slávnostne poklopal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek.

Ružomberok (11. februára 2014)

Dnes sa oficiálne začala výstavba jedného z najpotrebnejších chýbajúcich úsekov diaľnice spájajúcej Bratislavu s Košicami. Základný kameň nového úseku D1 Hubová – Ivachnová slávnostne poklepal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek. Viac ako 15 kilometrov dlhý úsek s tunelom Čebrať bude vodičom k dispozícii v roku 2017.Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava
Telefón: 02 5949 4111

Vyhlásenie o prístupnosti

Fotogaléria

Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava