Preskočiť ponuku Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


Bratislava (23. februára 2016)
Až 300 kilometrov ciest I. triedy sa má postaviť a zmodernizovať v rámci Operačného programu Integrovaná Infraštruktúra (OPII). V najbližších rokoch sa tak ľudia po celom Slovensku môžu tešiť na nové, kvalitnejšie a modernejšie cesty prvej triedy.

Bratislava (22. februára 2016)
Jedným z dôležitých cieľov Operačného programu Integrovaná Infraštruktúra je podpora verejnej osobnej dopravy. Na zlepšenie cestovania v Bratislave a okolí pripravuje Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR viacero projektov.

Bratislava (2. februára 2016)
O zhodnotení doterajšej spolupráce aj vízii ďalších spoločných projektov pre zefektívnenie verejnej dopravy v hlavnom meste hovorili minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Počiatek a primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal.

Skalité (7. septembra 2015)
V hornatom žilinskom regióne prebieha v súčasnosti veľmi dynamická diaľničná výstavba. Ďalší míľnik má za sebou aj jeden z kľúčových úsekov diaľnice D3 na Kysuciach. Za účasti štátneho tajomníka ministerstva dopravy Viktora Stromčeka bol dnes slávnostne prerazený tunel Poľana (898 m) na úseku Svrčinovec – Skalité.

Žilina (25. júna 2015)
Razenie tunela Višňové prebieha podľa plánu. Prvý míľnik, vyrazenie prvých sto metrov tunela, stihol staviteľ s desaťdňovým predstihom. Razenie tunela pokračuje tempom približne štyri metre za deň z každej strany tunela.

Svrčinovec (23. júna 2015)
V hornatom Žilinskom regióne prebieha v súčasnosti veľmi dynamická diaľničná výstavba. Ďalší míľnik má za sebou aj jeden z kľúčových úsekov diaľnice D3 na Kysuciach.

Žilina (9. júna 2015)
Jeden z kľúčových úsekov diaľnice D1 pri Žiline má za sebou ďalší míľnik. Za účasti ministra dopravy Jána Počiatka sa dnes tradičným aktom krstenia začalo razenie tunela Višňové (7 520 m).

Bratislava (21. apríla 2015)
Odkiaľ a kam cestujete, ako často, aký je účel vašej cesty alebo aké dopravné prostriedky používate? Takéto a aj ďalšie otázky sa budú v mesiacoch máj až august pýtať anketári cestujúcich na autobusových zastávkach, vo vlakoch, ale aj na letiskách.

Bratislava (18. marca 2015)
Ďalšia dobrá správa z Bruselu: Európska únia prispeje Slovensku z eurofondov na dôležitý cestný projekt. Ide o výstavbu úseku diaľnice D1 Hubová – Ivachnová, ktorý je obchvatom mesta Ružomberok. Motoristom začne slúžiť už o dva roky.

Bratislava (23. januára 2015)
Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR spolu s Európskou komisiou a partnermi oficiálne začali činnosť monitorovacieho výboru pre nový Operačný program Integrovaná Infraštruktúra.Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava
Telefón: 02 5949 4111

Vyhlásenie o prístupnosti

Fotogaléria

Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava