Preskočiť ponuku Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


Svrčinovec (27. mája 2017)

Ešte pred oficiálnym dňom otvorenia nového diaľničného úseku D3 Svrčinovec – Skalité, sprístupnila Národná diaľničná spoločnosť na jeden deň časť cesty a tunel pre všetkých, ktorí sa na diaľnicu normálne nedostanú. Čisto novú vozovku si mohli vyskúšať bicyklisti, korčuliari, kolobežkári, ale aj chodci.

Záujemcovia sa mohli prejsť po diaľnici aj v tuneli. Na úseku budú dva jednorúrové tunely – Svrčinovec a Poľana. V sobotu si návštevníci pripomenuli pravidlá premávky v tuneloch a tiež mohli nazrieť do riadiaceho centra s operátormi a zoznámiť sa s technológiou fungovania. Obhliadka tiež zahŕňala únikovú štôlňu, ktorá je povinnou výbavou každého tunela pre prípad nehody alebo požiaru v tuneli.

Diaľničný úsek Svrčinovec – Skalité je súčasťou diaľnice D3, ktorá vedia od Žiliny po poľské hranice. Úsek po uvedení do prevádzky pomôže odviesť tranzitnú dopravu, ktorá trápi mestá a obce na tejto trase. Odľahčí sa tým oravský hraničný priechod Trstená s Poľskom, ako aj hraničný priechod Svrčinovec s Českom. Motoristom nový úsek D3 Svrčinovec – Skalité, št. hr. SK/PL skráti čas jazdy o skvelých deväť minút v porovnaní s jazdou po ceste prvej triedy.

 

 

 

 

 Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava
Telefón: 02 5949 4111

Vyhlásenie o prístupnosti

Fotogaléria

Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava