Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


Vodná dopravaBratislava, 14. júna 2018
Ministerstvo dopravy a výstavby SR ako Riadiaci orgán pre OPII zverejní vyzvanie na predkladanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok pre národný projekt v prioritnej osi č. 4. 

Mosty na cestách prvej triedyBratislava, 6. júna 2018
Eurofondy využijeme aj na opravu deviatich mostov na cestách I. triedy v Žilinskom a Trenčianskom kraji. V rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra sa ich modernizácia začne od júna.

Workshop o VO projektovej dokumentácieBratislava (19. apríla 2018)

Riadiaci orgán pre OP Integrovaná infraštruktúra zorganizoval vo štvrtok 19. apríla 2018 prvý zo série workshopov zameraných na výmenu skúsenosti v oblasti verejného obstarávania.

Stavba roka 2017Bratislava (11. apríla 2018)

Hlavnú cenu titul Stavba roka 2017 získal úsek diaľnice D3 Žilina Strážov - Žilina Brodno. Cenu odovzdal minister Arpád Érsek na 23. ročníku prestížnej celoštátnej súťaže realizovaných stavieb na Slovensku.

Netlipse Fórum 2018Bratislava (10. apríla 2018)

Slovensko je v týchto dňoch miestom zasadnutia európskych dopravných expertov. Fórum NETLIPSE združuje odborníkov z ministerstiev dopravy, dopravných agentúr a univerzít z Európskej únie.

Prehliadka technickej stanice údržbyŠtúrovo (6. apríla 2018)
Tranzit v meste Štúrovo má zlepšiť rekonštrukcia križovatky na ceste I/76 Štúrovo a pokračujúca Nánanská cesta. Dnes bol poklepaný základný kameň tejto stavby.

Prehliadka technickej stanice údržbyKošice (4. apríla 2018)
Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek skontroloval prebiehajúce stavebné práce na diaľnici pri Košiciach. Úsek D1 Budimír – Bidovce je vo výstavbe a práce postupujú podľa harmonogramu.

Parný vlak(Bytča 27. februára 2018)

Na železničnej trase Bratislava – Žilina pribudli ďalšie kilometre zmodernizovanej trate. V úseku, ktorý sa začína tesne za Považskou Teplou a končí pred Žilinou sú už nové železničné koľaje.

Most na ceste I. triedy(Bratislava, 26. februára 2018)

Mosty na cestách I. triedy na celom Slovensku čaká v tomto a budúcom roku rozsiahla modernizácia. Ich nevyhovujúce parametre sa zlepšia vďaka peniazom Európskej únie

Obchvat Brezna(Bratislava, 3. januára 2018)

OPII je jedným z najúspešnejších programov z hľadiska čerpania európskych fondov. Na projekty v oblasti dopravy a informatizácie bolo ku koncu roka 2017 uhradených vyše 793 miliónov eur.

Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy
a výstavby SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava

Telefón: 02 5949 4111


Fotogaléria
»  Cesty
»  Železnice
»  Verejná osobná doprava
»  Vodná doprava
»  Informatizácia
»  MDV SR | www.mindop.sk
»  Eurofondy v SR | www.eufondy.sk
»  Sprostredkovateľský orgán |
     www.informatizacia.sk


Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy a výstavby SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava