Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


6. monitorovaci výbor OPIIBratislava (25. júla 2017)
Stav príprav dopravných projektov pre Bratislavu bol témou monitorovacieho stretnutia, ktoré sa uskutočnilo dňa 25. júla 2017 na pôde Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Čadca (14. júla 2017)
Po vyše ročnej rekonštrukcii je od dnešného dňa otvorený cestný most v Čadci. Obnovené spojenie po ceste I/11 by malo odľahčiť dopravu na Kysuciach.

Svrčinovec (10. júna 2017)
Až dva nadväzujúce úseky diaľnice D3 boli dnes slávnostne otvorené a uvedené do prevádzky. Ide o vyše 15 km dlhú diaľnicu až po hraničný prechod do Poľska.

Prešov (30. mája 2017)
Poklepaním základného kameňa sa dnes začala výstavba jedného z posledných chýbajúcich úsekov diaľnice medzi Bratislavou a Košicami.

Svrčinovec (27. mája 2017)
Na diaľničnom úseku D3 Svrčinovec - Skalité si návštevníci dňa otvorených dverí vyskúšali vozovku ešte pred oficiálnym otvorením úseku pre motoristov.

Panelka Príbovce - Turčianske TepliceMartin (22. mája 2017)
Obyvatelia Turca sa tešia na rekonštrukciu nevyhovujúcej betónovej cesty. Na ceste I. triedy z Turčianskych Teplíc do Príboviec sa dnes začali stavebné práce za účasti ministra dopravy Arpáda Érseka.

Strihanie pásky Zvolen východ - PstrušaZvolen (16. mája 2017)
V južnej časti stredného Slovenska je od dnes v prevádzke nový osemkilometrový úsek rýchlostnej cesty R2. Od Zvolena smerom na východ až po Kriváň budeme cestovať rýchlejšie a najmä bezpečnejšie.

Prešov (6. apríla 2017)
Jeden z posledných chýbajúcich úsekov diaľnice medzi Bratislavou a Košicami už má zhotoviteľa. Zmluva o dielo na výstavbu úseku D1 Prešov, západ – Prešov, juh je podpísaná. Prešov sa tak konečne dočká diaľničného obchvatu.

Bratislava (3. marca 2017)
Projekt diaľničného úseku D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno schválila Európska komisia. Tento projekt získal ako druhý dopravný projekt v Európe nezávislé hodnotenie kvality od technických poradcov Európskej únie JASPERS, čo výrazne urýchlilo schvaľovací proces.

Bratislava (17. februára 2017)
Rekonštrukcia starej betónovej cesty medzi Príbovcami a Turčianskymi Teplicami už má zaistené financovanie z prostriedkov Európskej únie. Zmluva so zhotoviteľom by mala byť podpísaná v marci a stavebné práce by sa mali začať v apríli.

Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy
a výstavby SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava

Telefón: 02 5949 4111


Fotogaléria
»  Cesty
»  Železnice
»  Verejná osobná doprava
»  Vodná doprava
»  Informatizácia
»  MDV SR | www.mindop.sk
»  Eurofondy v SR | www.eufondy.sk
»  Sprostredkovateľský orgán |
     www.informatizacia.sk


Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy a výstavby SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava