Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


 Diaľnicu pri Košiciach zaplatia eurofondyBratislava, 18. júla 2019
Diaľničný úsek D1 Budimír - Bidovce bude spolufinancovaný z Kohézneho fondu Európskej únie..

Vodná dopravaBratislava, 3. júla 2019
Ministerstvo dopravy a výstavby SR ako Riadiaci orgán pre OPII zverejní vyzvanie na predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok pre národný projekt infraštruktúry vodnej dopravy.

ŽelezniceBratislava (26. júna 2019)
Aj posledný chýbajúci úsek modernizácie železničnej trate z Bratislavy do Žiliny bude preplatený z eurofondov. Ide o 16 kilometrov dlhý úsek medzi mestami Púchov a Považská Teplá.

VýstavbaBudimír (20. júna 2019)
Minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek skontroloval postup prác na stavbe diaľničného úseku D1 Budimír - Bidovce. Stavebné práce napredujú a práce sa realizujú načas

ParkoviskoMartin (17. júna 2019)
Minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek dnes slávnostne prestrihol pásku na zmodernizovanej ceste I/65 medzi Príbovcami a Turčianskymi Teplicami.

Tunel PrešovPrešov, 13. júna 2019
O tri mesiace skôr oproti harmonogramu bol dnes prerazený tunel Prešov, ktorý je súčasťou diaľnice D1. Stavba ide podľa plánu a celý úsek diaľnice sa dokončí v zmluvnom termíne o dva roky.

ParkoviskoBratislava (10. júna 2019)
V nasledujúcich dvoch rokoch pribudne na slovenské regionálne trate až 21 nových dieselmotorových vlakových súprav. Moderné a bezpečné vlaky budú jazdiť v Banskobystrickom kraji.

Križovatka v ŠtúroveŠtúrovo (3. júna 2019)
Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek dnes v Štúrove slávnostne otvoril novú okružnú križovatku, ktorá nahradila starú nevyhovujúcu križovatku na ceste I/76 v meste.

trolejbusy v ŽilineŽilina (20. mája 2019)
V meste Žilina už premáva 27 nových, energeticky úsporných trolejbusov. Dnes si jazdu moderným nízkopodlažným trolejbusom vyskúšal aj minister Arpád Érsek spolu so zástupcami mesta.

ParkoviskoBratislava (26. apríla 2019)
Projekt výstavby obchvatu Šale bol štúdiou realizovateľnosti potvrdený ako najpotrebnejší úsek cesty I/75 Galanta – Šaľa – Nové Zámky.S výstavbou obchvatu by sa malo začať už tento rok.

Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy
a výstavby SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava

Telefón: 02 5949 4111


Fotogaléria
»  Cesty
»  Železnice
»  Verejná osobná doprava
»  Vodná doprava
»  Informatizácia
»  MDV SR | www.mindop.sk
»  Eurofondy v SR | www.eufondy.sk
»  Sprostredkovateľský orgán |
     www.informatizacia.sk


Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy a výstavby SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava