Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


Obchvat Brezna(Bratislava, 3. januára 2018)

OPII je jedným z najúspešnejších programov z hľadiska čerpania európskych fondov. Na projekty v oblasti dopravy a informatizácie bolo ku koncu roka 2017 uhradených vyše 793 miliónov eur.

Prehliadka technickej stanice údržbyZvolen (14. decembra 2017)
Zástupcovia Európskej komisie spolu s ministrom dopravy si vo Zvolene obhliadli miesto budúceho moderného zariadenia pre kontrolu a prípravu vlakov. Prehliadka bola súčasťou zasadnutia Monitorovacieho výboru.

Tunel Považský ChlmecŽilina (2. decembra 2017)

Novootvorený úsek D3 Žilina Strážov – Žilina Brodno je súčasťou nášho diaľničného prepojenia na Poľsko a zároveň tvorí severozápadný obchvat mesta. Jeho otvorenie skráti vodičom...

Nový obchvat BreznaŽilina (23. novembra 2017)

V Žiline začalo premávať osem nových nízkopodlažných a energeticky úsporných trolejbusov. Ich nákup bol spolufinancovaný z fondov Európskej únie v rámci projektu OPII .

Svrčinovec (10. júna 2017)
Až dva nadväzujúce úseky diaľnice D3 boli dnes slávnostne otvorené a uvedené do prevádzky.

Prešov (30. mája 2017)
Poklepaním základného kameňa sa dnes začala výstavba jedného z posledných chýbajúcich úsekov diaľnice medzi Bratislavou a Košicami.

Svrčinovec (27. mája 2017)
Na diaľničnom úseku D3 Svrčinovec - Skalité si návštevníci dňa otvorených dverí vyskúšali vozovku ešte pred oficiálnym otvorením úseku pre motoristov.

Panelka Príbovce - Turčianske TepliceMartin (22. mája 2017)
Obyvatelia Turca sa tešia na rekonštrukciu nevyhovujúcej betónovej cesty. Na ceste I. triedy z Turčianskych Teplíc do Príboviec sa dnes začali stavebné práce za účasti ministra dopravy Arpáda Érseka.

Strihanie pásky Zvolen východ - PstrušaZvolen (16. mája 2017)
V južnej časti stredného Slovenska je od dnes v prevádzke nový osemkilometrový úsek rýchlostnej cesty R2. Od Zvolena smerom na východ až po Kriváň budeme cestovať rýchlejšie a najmä bezpečnejšie.

Prešov (6. apríla 2017)
Jeden z posledných chýbajúcich úsekov diaľnice medzi Bratislavou a Košicami už má zhotoviteľa. Zmluva o dielo na výstavbu úseku D1 Prešov, západ – Prešov, juh je podpísaná. Prešov sa tak konečne dočká diaľničného obchvatu.

Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy
a výstavby SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava

Telefón: 02 5949 4111


Fotogaléria
»  Cesty
»  Železnice
»  Verejná osobná doprava
»  Vodná doprava
»  Informatizácia
»  MDV SR | www.mindop.sk
»  Eurofondy v SR | www.eufondy.sk
»  Sprostredkovateľský orgán |
     www.informatizacia.sk


Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy a výstavby SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava