Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


Čadca (14. júla 2017)
Po vyše ročnej rekonštrukcii je od dnešného dňa otvorený cestný most v Čadci. Obnovené spojenie po ceste I/11 by malo odľahčiť dopravu.

Svrčinovec (10. júna 2017)
Až dva nadväzujúce úseky diaľnice D3 boli dnes slávnostne otvorené a uvedené do prevádzky.

Prešov (30. mája 2017)
Poklepaním základného kameňa sa dnes začala výstavba jedného z posledných chýbajúcich úsekov diaľnice medzi Bratislavou a Košicami.

Svrčinovec (27. mája 2017)
Na diaľničnom úseku D3 Svrčinovec - Skalité si návštevníci dňa otvorených dverí vyskúšali vozovku ešte pred oficiálnym otvorením úseku pre motoristov.

Panelka Príbovce - Turčianske TepliceMartin (22. mája 2017)
Obyvatelia Turca sa tešia na rekonštrukciu nevyhovujúcej betónovej cesty. Na ceste I. triedy z Turčianskych Teplíc do Príboviec sa dnes začali stavebné práce za účasti ministra dopravy Arpáda Érseka.

Strihanie pásky Zvolen východ - PstrušaZvolen (16. mája 2017)
V južnej časti stredného Slovenska je od dnes v prevádzke nový osemkilometrový úsek rýchlostnej cesty R2. Od Zvolena smerom na východ až po Kriváň budeme cestovať rýchlejšie a najmä bezpečnejšie.

Prešov (6. apríla 2017)
Jeden z posledných chýbajúcich úsekov diaľnice medzi Bratislavou a Košicami už má zhotoviteľa. Zmluva o dielo na výstavbu úseku D1 Prešov, západ – Prešov, juh je podpísaná. Prešov sa tak konečne dočká diaľničného obchvatu.

Bratislava (3. marca 2017)
Projekt diaľničného úseku D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno schválila Európska komisia. Tento projekt získal ako druhý dopravný projekt v Európe nezávislé hodnotenie kvality od technických poradcov Európskej únie JASPERS, čo výrazne urýchlilo schvaľovací proces.

Bratislava (17. februára 2017)
Rekonštrukcia starej betónovej cesty medzi Príbovcami a Turčianskymi Teplicami už má zaistené financovanie z prostriedkov Európskej únie. Zmluva so zhotoviteľom by mala byť podpísaná v marci a stavebné práce by sa mali začať v apríli.

Bratislava (15. februára 2017)
Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek dnes listom informoval prezidenta SR Andreja Kisku o pripravovaných krokoch v rámci riešenia dopravnej situácie v Prešove a zároveň požiadal o stretnutie v blízkej dobe, na ktorom ho bude informovať o výsledkoch.

Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy
a výstavby SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava

Telefón: 02 5949 4111


Fotogaléria
»  Cesty
»  Železnice
»  Verejná osobná doprava
»  Vodná doprava
»  Informatizácia
»  MDV SR | www.mindop.sk
»  Eurofondy v SR | www.eufondy.sk
»  Sprostredkovateľský orgán |
     www.informatizacia.sk


Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy a výstavby SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava