Preskočiť ponuku Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


Prešov (3. júla 2016)
Diaľnica medzi Ružomberkom a Košicami v dĺžke 190 kilometrov bude o štyri roky kompletná. Doteraz chýbajúci osemkilometrový juhozápadný obchvat mesta Prešov sa začne stavať už koncom tohto roka.

Čadca (23. mája 2016)
Dobrá správa pre Kysuce: na jeseň budúceho roku bude v Čadci postavený nový most na hlavnej ceste, ktorá patrí k najvyťaženejším v Žilinskom kraji.

Bratislava (13. mája 2016)
Po tom, čo sa minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Roman Brecely nedávno zúčastnil prerážky tunela Ovčiarsko, má tento projekt už zabezpečené financovanie cez fondy EÚ.

Žilina (29. apríla 2016)
Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely sa dnes zúčastnil na finálnom prerazení tunela Ovčiarsko. Tento tunel je súčasťou diaľničného úseku D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka, ktorý tvorí súčasť budovaného južného obchvatu Žiliny.

Ľubľana (22. apríla 2016)
Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Roman Brecely predstavil priority Slovenska v oblasti dopravy na konferencii o Investičnom pláne pre Európu v slovinskej Ľubľane.

Bratislava (18. apríla 2016)
Členovia Monitorovacieho výboru dnes schválili zmeny v Operačnom programe Integrovaná Infraštruktúra. Revízia operačného programu prináša možnosť využiť európske zdroje na doplnkové financovanie výstavby diaľnice D4.

Bratislava (2. marca 2016)
Obyvatelia Galanty a Sládkovičova od decembra minulého roku využívajú zrekonštruovanú cestu smerom do Senca. Starú betónku tu nahradila kvalitná asfaltová vozovka s novými križovatkami a protihlukovými stenami.

Bratislava (29. februára 2016)
Slovenské Komárno a maďarský Komárom bude spájať nový cestný most. Európska komisia schválila viac ako 100 miliónov eur na tento cezhraničný projekt v rámci Nástroja na prepájanie Európy.

Višňové (25. februára 2016)
Výstavba najvyššieho diaľničného mosta aj najdlhšieho diaľničného tunela na Slovensku ide podľa plánu. Najvyšší, až 84 m vysoký diaľničný most Valy na trase kysuckej D3 už stojí. V tuneli Višňové práve dnes stavebníci dosiahli míľnik dvoch vyrazených kilometrov, pričom práce sú v miernom predstihu.

Bratislava (24. februára 2016)
Na východnom Slovensku pribudnú v najbližších rokoch desiatky kilometrov diaľnic z eurofondov. Prioritou je stále diaľničné prepojenie Slovenska od Bratislavy po Košice.Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava
Telefón: 02 5949 4111

Vyhlásenie o prístupnosti

Fotogaléria

Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava