Preskočiť ponuku Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


Bratislava (23. novembra 2016)
Obyvatelia Čadce a jej okolia môžu začať odpočítavať čas, kedy sa odľahčí dopravná situácia na Kysuciach. Zmluva bola dnes podpísaná.

Čadca (10. novembra 2016)
Diaľnica na Kysuciach medzi Čadcou a Svrčinovcom sa onedlho začne stavať. Minister dopravy výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek dnes informoval starostov a predstaviteľov samosprávy z regiónu, že súťaž na výstavbu úseku D3, Čadca, Bukov – Svrčinovec je ukončená a nikto sa proti jej priebehu neodvolal.

Bratislava (8. novembra 2016)
Prevádzka vodnej dopravy po Dunaji bude plynulejšia a bez prekážok. Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR získalo európsky grant na obnovu plavebných komôr Vodného diela Gabčíkovo.

Komárno (26. októbra 2016)
Poklepaním základného kameňa dnes odštartovala výstavba príjazdovej cesty na nový cestný most, ktorý odľahčí centrá miest Komárno a Komárom. Cezhraničný projekt už získal viac ako 100 miliónov eur z Európskej únie. Hotový by mal byť v prvej polovici roka 2019.

Bratislava (10. októbra 2016)
Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR v spolupráci so Železnicami Slovenskej republiky bude v priebehu októbra koordinovať dopravný prieskum dochádzky z blízkeho okolia do Bratislavy.

Bánovce nad Bebravou (6. októbra 2016)
Nová rýchlostná cesta na Hornej Nitre je oddnes otvorená pre motoristov. Za účasti ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Arpáda Érseka bol slávnostne uvedený do prevádzky úsek R2 Ruskovce – Pravotice, ktorý tvorí rýchlostný obchvat Bánoviec nad Bebravou.

Bratislava (28. septembra 2016)
Maďarská republika začala proces verejného obstarávania na nový cestný most v Komárne. Cezhraničný projekt, ktorého hlavným cieľom je odľahčiť centrá miest Komárno a Komárom od nákladnej dopravy, už získal viac ako 100 miliónov eur z Európskej únie.

Svrčinovec (23. septembra 2016)
Dobudovanie diaľnice D3 bude patriť medzi priority ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpáda Érseka. Povedal to dnes na kontrolnom dni na stavbe diaľnice D3 Svrčinovec - Skalité. Dostavba tohto úseku, ktorý umožní prvé diaľničné spojenie s Poľskom, má mierne meškanie.

Galanta (4. augusta 2016)
Stará betónová cesta v úseku Senec – Sládkovičovo – Galanta je už minulosťou. Nahradila ju kvalitná asfaltová vozovka s novými križovatkami a protihlukovými stenami.

Bratislava (8. júla 2016)
Po 55 rokoch dorazí do najväčšieho bratislavského sídliska opäť električka. Vďaka nej sa Petržalčania dostanú rýchlo a ekologicky priamo do centra mesta.Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava
Telefón: 02 5949 4111

Vyhlásenie o prístupnosti

Fotogaléria

Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava