Preskočiť ponuku Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


Galanta (4. augusta 2016)

Stará betónová cesta v úseku Senec – Sládkovičovo – Galanta je už minulosťou. Nahradila ju kvalitná asfaltová vozovka s novými križovatkami a protihlukovými stenami. Na slávnostnom otvorení novej cesty sa zúčastnil štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Viktor Stromček.

"Rekonštrukcie takýchto ciest majú význam najmä pre obyvateľov dotknutého regiónu, ktorí sa do svojho cieľa dostanú rýchlejšie, komfortnejšie a hlavne bezpečnejšie," povedal štátny tajomník V. Stromček.

"Skúsenosti, ktoré sme získali, zúročíme pri ďalších podobných projektoch. Z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020 budú financované obnovy aj ďalších betónových ciest v havarijnom stave. Najbližšie to bude rovnako neslávne známa betónka pri Turčianskych Tepliciach, ktorá sa začne rekonštruovať už v najbližších mesiacoch, " dodal V. Stromček. "Našou prioritou je nielen budovanie diaľnic, zameriavame sa aj na cesty I. triedy, pretože sú dôležitými tepnami, ktoré spájajú naše regióny," povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Roman Brecely.

 


Na ceste I/62 Sládkovičovo – hranica okresu Galanta/Senec (12 km) bolo vybudovaných šesť križovatiek so samostatnými odbočovacími pruhmi a jedna sa prestavala na kruhový objazd. Počas druhej fázy projekty sa rekonštruovalo takmer 5 kilometrov cesty I/75 medzi Sládkovičovom a Galantou, vrátane jednej križovatky a vybudovala sa jedna protihluková stena pri obytnej zóne. Náklady na rekonštrukciu cesty boli viac ako 20 miliónov eur. Až 85 percent z oprávnených nákladov bolo pokrytých z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.


Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 905 620 189
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava
Telefón: 02 5949 4111

Vyhlásenie o prístupnosti

Fotogaléria

Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava