Preskočiť ponuku Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


Bánovce nad Bebravou (6. októbra 2016)

Nová rýchlostná cesta na Hornej Nitre je oddnes otvorená pre motoristov. Za účasti ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Arpáda Érseka bol slávnostne uvedený do prevádzky úsek R2 Ruskovce – Pravotice, ktorý tvorí rýchlostný obchvat Bánoviec nad Bebravou. Vzhľadom na skutočnosť, že ide o osamotený úsek rýchlostnej cesty vybudovaný v polovičnom profile, nebude táto cesta spoplatnená pre osobné autá.

"Som veľmi rád, že sa podarilo vybudovať prvý úsek rýchlostnej cesty medzi Trenčínom a Prievidzou. Obchvat najviac pomôže obyvateľom Bánoviec, ktorých veľmi zaťažuje tranzitná doprava. Verím, že využívaním novej cesty sa v meste zvýši plynulosť dopravy, zníži nehodovosť a pomôže to aj životnému prostrediu," povedal počas otvorenia cesty minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Arpád Érsek.

 


Novootvorený 10-kilometrový cestný úsek je súčasťou rýchlostnej cesty R2, ktorá patrí do medzinárodného európskeho ťahu E 572 v smere západ – východ. Začína sa na križovatke D1 Trenčín a končí sa v Košiciach.


VIDEO: Slávnostné odovzdanie R2 Ruskovce - Pravotice (zdroj NDS, a.s.)

Podľa sčítania dopravy prešlo v roku 2010 po ceste I. triedy I/9 okolo 15 000 vozidiel za 24 hodín, pričom podiel nákladnej dopravy tvoril približne jednu pätinu vozidiel. Úsek R2 Ruskovce – Pravotice preberie na seba významnú časť objemu dopravy. Predpokladá sa, že denne po ňom prejde do 10 000 vozidiel. Vodiči jazdou po 10 kilometrovom obchvate ušetria 4 minúty času. Projekt, ktorý sa začal stavať v januári 2014, bol spolufinancovaný v rámci Operačného programu Doprava z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Príspevok z fondov EÚ bol vo výške 46 864 141,63 eur.


Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 905 620 189
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava
Telefón: 02 5949 4111

Vyhlásenie o prístupnosti

Fotogaléria

Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava