Preskočiť ponuku Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


Bratislava (10. októbra 2016)

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR v spolupráci so Železnicami Slovenskej republiky bude v priebehu októbra koordinovať dopravný prieskum dochádzky z blízkeho okolia do Bratislavy. Jeho výsledky budú využité na skvalitnenie dopravnej ponuky v regióne. Anketári postupne oslovia cestujúcich, ktorí prichádzajú do Bratislavy vlakom, autobusom alebo osobnými automobilmi. Súčasťou prieskumu budú krátke osobné rozhovory zamerané na dopravné potreby, zvyklosti a možnosti obyvateľov regiónu.

"Ministerstvo dopravy žiada občanov, ktorí cestujú v rámci hlavného mesta a priľahlého regiónu alebo do Bratislavy dochádzajú, o spoluprácu, ochotu a trpezlivosť pri vykonávaní dopravného prieskumu. Potrebujeme vedieť odkiaľ, kam a akým prostriedkom ľudia cestujú, aby sme navrhli kvalitné riešenie budúceho dopravného systému na území mesta," povedala Karolína Ducká, hovorkyňa ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

 


Novootvor Dopravný prieskum bude súčasťou pripravovanej Štúdie uskutočniteľnosti železničného uzla Bratislava, ktorá bude financovaná z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Štúdia má preukázať potenciál a efektivitu plánovaných eurofondových investícií v oblasti železnice v Bratislave a požaduje ju Európska komisia.

V dňoch 18 – 20. októbra môžu cestujúci ráno či popoludní stretnúť anketárov na diaľniciach a cestách pri vjazde do mesta či výjazde z neho, kde budú policajnými hliadkami zastavovaní náhodní vodiči osobných vozidiel, aby zodpovedali krátky 5-minútový dotazník.


Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 905 620 189
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava
Telefón: 02 5949 4111

Vyhlásenie o prístupnosti

Fotogaléria

Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava