Preskočiť ponuku Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


Svrčinovec (23. septembra 2016)

Dobudovanie diaľnice D3 bude patriť medzi priority ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpáda Érseka. Povedal to dnes na kontrolnom dni na stavbe diaľnice D3 Svrčinovec - Skalité. Dostavba tohto úseku, ktorý umožní prvé diaľničné spojenie s Poľskom, má mierne meškanie. Dnes si stav prác priamo na mieste overil minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Arpád Érsek. Dobudovanie celej diaľnice D3 významne odľahčí cesty na Kysuciach a Orave.

"Dobudovane tohto veľmi náročného úseku ako aj celej D3 považujem za jednu z priorít ministerstva dopravy. Je to dôležitá súčasť tranzitnej dopravy vzhľadom na strategické prepojenie Slovenska, Poľska a Českej republiky. Urobíme všetko preto, aby sa nám podarilo uviesť úsek do prevádzky v čo najkratšom čase. Trvám na prísľube dodávateľov, že tento diaľničný úsek bude hotový tak, aby po ňom autá jazdili už v lete budúceho roka," povedal Arpád Érsek, minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Diaľnica D3 Svrčinovec – Skalité je projekt realizovaný v polovičnom profile, v dĺžke cca 11 265 m. V plnom profile bude realizovaná kompletná križovatka Svrčinovec, vrátane predportálových úsekov tunela Svrčinovec a Poľana v celkovej dĺžke cca 1 017 m. Ide o stavebne veľmi náročný projekt financovaný z fondov EÚ, na ktorom bude 22 mostov a 2 tunely. Križovatka Svrčinovec sa má pripojiť na diaľničný úsek D3 Čadca Bukov – Svrčinovec, ktorý je momentálne v procese verejného obstarávania Národnej diaľničnej spoločnosti.

 


Pozrite si fotogalériu z kontrolného dňa


Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 905 620 189
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava
Telefón: 02 5949 4111

Vyhlásenie o prístupnosti

Fotogaléria

Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava