Preskočiť ponuku Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


Bratislava (8. júla 2016)

Po 55 rokoch dorazí do najväčšieho bratislavského sídliska opäť električka. Vďaka nej sa Petržalčania dostanú rýchlo a ekologicky priamo do centra mesta. Európska únia prispela na nový Nosný systém mestskej hromadnej dopravy, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo námestie cez Operačný program Doprava viac ako 60 miliónmi eur.

"Ľudia tento projekt vnímajú predovšetkým cez vynovený most, ale najzásadnejšou zmenou bude úplne nový spôsob dopravy z a do najväčšieho sídliska na Slovensku," povedal Roman Brecely, minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja počas slávnostného spustenia prevádzky tejto trate. Nová električková trať umožní Petržalčanom cestovať do centra mesta rýchlo a pohodlne bez ohľadu na situáciu na cestách. Zároveň by mala pomôcť zvýšiť záujem o verejnú osobnú dopravu v hlavnom meste.

Výstavba električkovej trate do Petržalky bola odštartovaná na konci roku 2013. Súčasťou projektu bola aj rekonštrukcia Starého mosta, ktorý bol pre chodcov sprístupnený už v máji, teraz po ňom začne premávať aj električka.

Druhá časť projektu, dobudovanie električkovej trate v úseku Bosákova – Janíkov dvor, je plánovaná z eurofondov. Projekt sa bude uchádzať o príspevok z nového Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 - 2020.


Karolína Ducká
hovorkyňa Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 905 620 189
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava
Telefón: 02 5949 4111

Vyhlásenie o prístupnosti

Fotogaléria

Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava