Preskočiť ponuku Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


Bratislava (24. februára 2016)

Na východnom Slovensku pribudnú v najbližších rokoch desiatky kilometrov diaľnic z eurofondov. Prioritou je stále diaľničné prepojenie Slovenska od Bratislavy po Košice.

"Výstavbou plánovaných diaľničných úsekov D1 Prešov, západ – Prešov, juh a D1 Budimír - Bidovce scelíme diaľnicu od Ružomberka po Košice a zároveň priblížime diaľnicu obyvateľom okresov Trebišov a Michalovce," povedal minister dopravy Ján Počiatek. Ako dodal, "na dostavbu týchto dvoch diaľničných úsekov a rýchlostnej cesty R2 Košice Šaca – Košické Oľšany sú vyčlenené peniaze z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra v predpokladanej sume 780 miliónov. Vďaka novým dopravným spojeniam ponúkne východné Slovensko kvalitné atraktívne zázemie pre investorov." Aj v novom programovom období sa tak môžu obyvatelia východného Slovenska tešiť z nových ciest, ktoré sa začnú stavať v najbližšom období.

Obchvat Prešova aj Košíc
Investície budú smerovať na výstavbu troch dôležitých úsekov. Mestá Košice a Prešov sa vďaka nim dočkajú riešenia dopravných problémov v centrách. V Prešove je naplánovaná výstavba úseku D1 Prešov, západ – Prešov, juh v dĺžke 7,8 km. Týmto úsekom sa prepoja už hotové úseky diaľnice D1 Svinia – Prešov, západ a D1 Prešov, juh – Budimír. Následný úsek D1 Budimír – Bidovce v dĺžke 14,4 km bude tvoriť severnú časť obchvatu mesta Košice a zároveň skráti cestu motoristom smerom na Michalovce. Obchvat bude napojený na rýchlostnú cestu R2 Košice Šaca – Košické Oľšany, ktorá obíde mesto zo západu a juhu. Jej celková dĺžka bude 21,5 km.


Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t. č.: + 421 918 825 059
mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava
Telefón: 02 5949 4111

Vyhlásenie o prístupnosti

Fotogaléria

Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava