Preskočiť ponuku Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


ParkoviskoBratislava (29. októbra 2021)
Vďaka eurofondom vznikne záchytné parkovisko na veľmi exponovanej železničnej zastávke Nové Košariská. Rovnako bola podpísaná zmluva o financovaní aj na projektovanie prestupného terminálu v Ružinove.

Vyzvanie na cestný projekt OPIIBratislava (22 októbra 2021)
Ministerstvo dopravy a výstavby SR zabezpečí financovanie rýchlostnej cesty R2 Šaca – Košické Oľšany, I. a II. úsek v hodnote takmer 5 miliónov eur.

Vyzvanie na vodný projekt OPIIBratislava (22. októbra 2021)
Ministerstvo dopravy a výstavby SR plánuje z prostriedkov EÚ nakúpiť 50 kusov nových trolejbusov určených pre hlavné mesto Bratislava. Hodnota projektu je 42 miliónv eur.

Dieselmotorová dvojčlánková jednotkaBratislava (21. októbra 2021)
Pre územie Bratislavského, Nitrianskeho, Trnavského, Trenčianskeho a Žilinského kraja bude obstaraných 4 ks nových elektrických poschodových vlakov s kapacitou minimálne 530 miest na sedenie.

Vyzvanie na vodný projekt OPIIBratislava (11. októbra 2021)
Ministerstvo dopravy a výstavby SR plánuje z prostriedkov EÚ rozšíriť trolejbusové trate v Bratislave, nové vyzvanie obsahuje až tri projekty na projektové dokumentácie tratí.

Vyzvanie na vodný projekt OPIIBratislava (21. septembra 2021)
Ministerstvo dopravy a výstavby SR plánuje z prostriedkov EÚ modernizovať a vymeniť trolejové vedenia na vybraných trolejbusových tratiach v Bratislave.

Základný kameň novej údržbovej základne v Nových ZámkochBratislava (17. septembra 2021)
Moderné priestory pre technicko-hygienickú údržbu pribudnú okrem Nových Zámkov aj dvoch ďalších mestách – vo Zvolene a Humennom. Prijímateľ ZSSK podpísal zmluvu o dielo.

Vyzvanie na cestný projekt OPIIBratislava (10. septembra 2021)
Štúdia má identifikovať miesta s nedostatočnými plavebnými gabaritmi vodnej cesty a navrhnúť opatrenia pre zabezpečenie plnosplavnosti Dunaja.

Dieselmotorová dvojčlánková jednotkaBratislava (30. augusta 2021)
Minister dopravy a výstavby a predstaviteľka Národnej diaľničnej spoločnosti dnes podpísali zmluvu o NFP na projekt R2 Košice Šaca – Košické Oľšany II. úsek

Dieselmotorová dvojčlánková jednotkaKošice (24. augusta 2021)
Projekt elektrifikácie železničnej trate Haniska – Moldava nad Bodvou už má zabezpečené financovanie z eurofondov vo výške viac ako 65 miliónov eur.Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava
Telefón: 02 5949 4111

Vyhlásenie o prístupnosti

Fotogaléria

Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava