Preskočiť ponuku Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


Bratislava (16. apríla 2014)

Ako jeden z prvých programových dokumentov na čerpanie eurofondov od roku 2014 dnes vláda Slovenskej republiky schválila Operačný program Integrovaná infraštruktúra. Ide o strategický dokument, prostredníctvom ktorého budú najbližších sedem rokov čerpané peniaze z fondov Európskej únie na dopravu a rozvoj informačnej spoločnosti. Teraz ho bude finálne posudzovať Európska komisia.

"V novom finančnom rámci sa nám podarilo s Európskou komisiou vyrokovať viac ako 4 miliardy eur na dopravné projekty a informačnú spoločnosť. Po mnohých náročných rokovaniach môžem povedať, že Operačný program Integrovaná infraštruktúra už dnes zohľadňuje všetky národné, ale aj európske priority, čo potvrdilo schválenie tohto dokumentu Hospodárskou a sociálnou radou a dnes aj vládou Slovenskej republiky," uviedol po rokovaní vlády minister dopravy Ján Počiatek, ktorý dnes dostal od vlády mandát na záverečné rokovania s EK. Operačný program Integrovaná infraštruktúra pripravilo Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR v spolupráci s Ministerstvom financií SR. "V Bruseli už máme za sebou obrovský kus práce a ja verím, že Komisia nám operačný program schváli na jeseň. Našou ambíciou je využiť jedinečné európske zdroje v prospech našej krajiny, tak aby sa doprava na Slovensku stala rýchlou, bezpečnou a plynulou, a tým sa cestovanie u nás dostalo na úroveň štátov západnej Európy," dodal minister J. Počiatek.

Materiál Operačný program Integrovaná infraštruktúra obsahuje súbor špecifických cieľov a prioritných osí zahrňujúcich viacročné opatrenia na ich dosiahnutie. Tie budú realizované s využitím finančnej pomoci z Kohézneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja. OPII zároveň vytvára prepojenie na ďalšie možnosti financovania aktivít v oblasti dopravy a informatizácie spoločnosti, ktoré ponúkajú finančné nástroje zriadené EK, resp. na národnej úrovni (Nástroj na prepájanie Európy, Slovenský investičný holding).

Základom nového operačného programu je Strategický plán rozvoja dopravnej infraštruktúry do roku 2020, tzv. Masterplan. Tento strategický dokument je bezprecedentný svojím rozsahom a bude udávať tempo rozvoja dopravy v nasledujúcich rokoch. Podobný materiál bol vypracovaný a schválený aj v oblasti rozvoja informačnej spoločnosti.


Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t. č.: + 421 918 825 059
mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava
Telefón: 02 5949 4111

Vyhlásenie o prístupnosti

Fotogaléria

Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava