Preskočiť ponuku Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


Štúrovo (3. júna 2019)

Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek dnes v Štúrove slávnostne otvoril novú okružnú križovatku, ktorá nahradila starú nevyhovujúcu križovatku na ceste I/76 v meste. Kruhový objazd zvýši plynulosť dopravy a bezpečnosť cestnej premávky. Križovatka bola zrekonštruovaná s finančnou podporou z eurofondov.

Teší ma, že Štúrovo bude mať peknú modernú a hlavne bezpečnú novú križovatku, pri ktorej sa nezabudlo ani na cyklistov. Aj takéto stavby pomáhajú predchádzať nehodovosti na cestách a zlepšujú život obyvateľov miest a obcí,“ povedal minister Arpád Érsek.

Výstavba križovatky  bola spojená s rekonštrukciou existujúcej cesty I/76. Existujúca vozovka nahradená novou a súčasne sa rozšírila na šírku 8 metrov. Križovatka s bypassom zo smeru Nána – Komárno spája cestu Komenského-Nanánska s Hlavnou ulicou, Zrínskeho ulicou a miestnou cestou  ku kúpalisku Vadaš. Pozdĺž komunikácie boli vybudované cyklistické pruhy.

Výstavba sa začala minulý rok v januári a motoristi si v súčasnosti už užívajú novú cestu. Náklady na prestavbu boli takmer 1,7 milióna eur a 85 % z nich financovala Európska únia prostredníctvom Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Celkovo sa má v rámci OPII do roku 2023 postaviť a zmodernizovať na Slovensku až 300 km ciest I. triedy.

V Nitrianskom kraji práve prebieha rekonštrukcia štyroch mostov na cestách 1. triedy:

  • I/51 Levice - most 51-146
  • I/75 Slatina, most č.75-042
  • I/64 Nitra most 64-019
  • I/75 Nové Zámky most č.75-016

Slovenská správa ciest pripravuje súťaže na modernizáciu ďalších troch cestných úsekov:

  • I/63 Tôň - Zlatná na Ostrove
  • I/75 Tvrdošovce - Nové Zámky
  • I/51 Golianovo - Vráble
V Štúrove majú novú okružnú križovatkuV Štúrove majú novú okružnú križovatkuV Štúrove majú novú okružnú križovatkuV Štúrove majú novú okružnú križovatku Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava
Telefón: 02 5949 4111

Vyhlásenie o prístupnosti

Fotogaléria

Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava