Preskočiť ponuku Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


Bratislava (11. júna 2014)

Národná diaľničná spoločnosť dnes podpísala zmluvu na výstavbu diaľničného úseku Lietavská lúčka – Višňové – Dubná Skala. Trinásť a pol-kilometrový diaľničný úsek s najdlhším slovenským tunelom Višňové výrazne skráti čas, ktorý vodiči potrebujú na prechod Žilinou, ako aj nehodového úseku pod Strečnom. Úsek by mal byť v plnej prevádzke v roku 2019.

"Plníme sľuby a diaľnice staviame na všetkých najdôležitejších ťahoch. Samozrejme, niektoré úseky sú z hľadiska cestovania kľúčové, a preto som veľmi rád, že ten najkľúčovejší, teda tunel Višňové, sa už od zajtra môže začať stavať," povedal minister dopravy výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek.

Diaľničný úsek hlavného diaľničného cestného ťahu D1 Lietavská lúčka – Višňové – Dubná skala bude podľa zmluvy s Národnou diaľničnou spoločnosťou stavať konzorcium firiem Salini Impregilo S.p.A. a DÚHA, a.s. Súčasťou 13 510 metrov dlhého úsek je aj najdlhší slovenský tunel Višňové, ktorý bude merať 7 410 metrov. Po dokončení kompletného diaľničného obchvatu Žiliny ušetria vodiči približne 23 minút, čo je viac ako polovica času, ktorý na prekonanie rovnakej vzdialenosti potrebujú dnes.

Viac podrobností nájdete na stránke Národnej diaľničnej spoločnosti.


Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
t. č.: + 421 918 825 059
mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava
Telefón: 02 5949 4111

Vyhlásenie o prístupnosti

Fotogaléria

Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava