Preskočiť ponuku Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


Bratislava (19.  apríla 2022)

Eurofondy v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra má ministerstvo dopravy zazmluvnené na 99%. Za dopravnú časť to je dokonca 106,75%. Minister dopravy Andrej Doležal to povedal v hodnotení svojho dvojročného pôsobenia vo videu na Facebooku.

Ideme dobrým smerom. K 100% čerpaniu sa nebudeme blížiť zospodu, ale zhora,“ priblížil šéf rezortu dopravy Andrej Doležal.

Z eurofondov budú financované napríklad obchvaty Sabinova, Prievidze či Šale, viaceré železničné modernizácie vrátane uzla Žilina. Spomedzi diaľnic a rýchlostných ciest to bude napríklad celá diaľnica D3. „Nebyť eurofondov, nikdy by sme na to nemali. Neviem, kde by bola naša krajina, keby sme ich nemohli čerpať. Ako ministrovi by sa mi bez eurofondov dýchalo ťažšie.“ vyzdvihol prínos eurofondov v cestnej a železničnej infraštruktúre minister dopravy a výstavby.

Okrem vyčerpania eurofondov z končiaceho programového obdobia bude pre ministerstvo výzvou aj plán obnovy. Rezort dopravy má v ňom vyčlenených 900 miliónov eur. Pripravená je výzva na cyklodopravu za 100 miliónov eur, viac ako 500 miliónov eur je vyčlenených na modernizáciu železničnej dopravy. Na obnovu verejných a pamiatkovo chránených budov pôjde 240 miliónov eur. „Dobrou správou je, že tieto financie sú určené aj na obnovu budov železničných staníc,“ zdôraznil A. Doležal.

Viac o tejto téme a aj iných aktualitách sa dozviete vo videu, v ktorom minister dopravy Andrej Doležal bilancuje 2 roky. Video nájdete tu: https://www.youtube.com/watch?v=YiSK3gFY63k&ab_channel=Ministerstvodopravyav%C3%BDstavbySR

 

 

 Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy
a výstavby SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava
Telefón: 02 5949 4111

Vyhlásenie o prístupnosti

Fotogaléria

Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy a výstavby SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava