Operačný program Integrovaná infraštruktúra

TLAČOVÉ SPRÁVY


Čadca (14. júla 2017)

Po vyše ročnej rekonštrukcii je od dnešného dňa otvorený cestný most v Čadci. Obnovené spojenie po ceste I/11 by malo odľahčiť vnútromestskú dopravu a zlepšiť nepriaznivú dopravnú situáciu na Kysuciach.

Cesta I/11 je významným cestným dopravným spojením medzi Českou republikou a mestom Žilina, slúži aj ako obchádzková trasa v čase nehody alebo výkonu údržby tunela Horelica na diaľnici D3. Pred troma rokmi bol do užívania odovzdaný nový mestský obchvat. Avšak jednu z jeho kľúčových častí - most, bolo treba zbúrať a nanovo postaviť.

V rámci stavby bol vybudovaný úplne nový mostný objekt vedený ponad železničnú trať, areál čistiarne odpadových vôd a rieku Kysuca. Doprava na ceste I/11 v mieste výstavby bola obmedzená. V čase demolácie pôvodného a výstavby nového mosta bola cesta v danom bode úplne neprejazdná.

Náklady na výstavbu mosta vo výške približne 8 miliónov eur financovalo ministerstvo dopravy a výstavby SR s pomocou Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra.

Komplexné riešenie dopravy pre Čadcu a okolie prinesie dobudovanie úseku diaľnice D3 Čadca Bukov – Svrčinovec v roku 2020. Po jeho dobudovaní bude scelených spolu dvadsať kilometrov bezpečnej a rýchlej cesty z Čadce až na hranice s Poľskom.
Riadiaci orgán Fotogaléria Hlavné oblasti Odkazy
Ministerstvo dopravy
a výstavby SR

Námestie slobody č. 6
P.O.BOX 100, 810 05 Bratislava

Telefón: 02 5949 4111


Fotogaléria
»  Cesty
»  Železnice
»  Verejná osobná doprava
»  Vodná doprava
»  Informatizácia
»  MDV SR | www.mindop.sk
»  Eurofondy v SR | www.eufondy.sk
»  Sprostredkovateľský orgán |
     www.informatizacia.sk


Operačný program Integrovaná infraštruktúra je spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych a investičných fondov© 2017 MDV SR
Riadiaci orgán:
Ministerstvo dopravy a výstavby SR
Námestie slobody č. 6, Bratislava